У Міністерстві освіти і науки України радилися фахівці з матеріально-технічних питань

Новини освіти в Україні

13 серпня 2013 року під головуванням заступника Міністра освіти і науки України Бориса Жебровського відбулася нарада керівників господарських груп (відділів) матеріально-технічного забезпечення регіональних управлінь освіти з питань підготовки до нового навчального року та опалювального сезону.
Окрім них, у заході взяли участь представники Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України, Державної служби з надзвичайних ситуацій та Державної санітарно-епідеміологічної служби.
Під час наради учасники визначили та обговорили типові зауваження контролюючих органів, що виникають під час перевірки закладів освіти до нового навчального року та опалювального сезону, а також окреслили можливі шляхи їх вирішення.
«Протягом останніх років одним з найактуальніших питань залишається автоматизація протипожежних заходів та обробка протипожежними речовинами дерев’яних конструкцій в навчальних закладах», – зауважив представник Державної служби надзвичайних ситуацій.
Тетяна Сомова, головний спеціаліст відділу організації державного санітарно-епідеміологічного нагляду Держсанепідслужби України, висловила зауваження щодо організації харчування в закладах освіти.
Під час наради підкреслено: в Україні немає жодної області, в якій би 1 вересня 2013 року не відкрилася б школа через санітарно-технічну неготовність. Окрім того, в новому навчальному році розпочнуть свою роботу новозбудовані школи та дошкільні навчальні заклади, зокрема, в Сумській, Тернопільській, Дніпропетровській, Одеській, Миколаївській. Житомирській, Чернівецькій, Київській областях та у м. Києві.
Представники обласних господарських груп поінформували, що до нового навчального року станом на сьогодні загальноосвітні навчальні заклади готові в середньому на 90-95%, а до опалювального сезону – на 80-85%. До 1 вересня 2013 року усі школи будуть стовідсотково готові до роботи.
На завершення наради заступник Міністра освіти і науки Борис Жебровський зазначив: «Підготовку до нового навчального року потрібно починати взимку. А на зимових і весняних канікулах уже починати роботи, а не переносити все на літній період. Це забезпечить нормальне поетапне виконання поставлених завдань».
Окрім цього, заступник Міністра визначив пріоритетні завдання для подальшої роботи, а саме: створення нових місць в ДНЗ, модернізація спортивних майданчиків, збільшення рівня охоплення позашкільною освітою. Борис Жебровський подякував усім присутнім за участь у нараді, а також порадив керівникам господарських груп (відділів) областей постійно тримати зв’язок один з одним, ділитися досвідом, спільно шукати шляхи вирішення проблем.

Борис Жебровський