Якість оздоровлення не забезпечується кількістю

Новини освіти в Україні

Рахункова палата здійснила аудит ефективності використання коштів, передбачених у держбюджеті на організацію та проведення у 2012 році заходів із оздоровлення та відпочинку дітей, про що йдеться в повідомленні прес-служби Рахункової палати України.
За результатами аудиту Колегія Рахункової палати зробила висновок, що завдяки вжитим Кабміном і Мінсоцполітики заходам кількість оздоровлених улітку 2012 року дітей, порівняно з попереднім роком, збільшилася на 2,3 відсотка. Водночас у Рахунковій палаті зазначають, що «на тлі стрімкого зростання захворюваності дітей шкільного віку, виконання відповідних заходів із підвищення якості цього оздоровлення не забезпечено».
Так, згідно з висновками аудиту, улітку 2012 року основною формою оздоровлення та відпочинку школярів, як і в минулих роках, були відпочинкові послуги в таборах із денним перебуванням, що були створені на базі навчальних закладів. У таких таборах провели літо 72,3 відсотка дітей шкільного віку. Тим часом, у закладах оздоровлення (за даними Держстату) протягом зазначеного періоду перебувало лише 369,5 тис. дітей (9 відсотків дітей шкільного віку).
У Рахунковій палаті зазначають, що матеріальна база дитячих оздоровчих закладів всіх типів погіршується. Аудитом установлено, що кількість позаміських оздоровчих закладів протягом 2012 року зменшилась з 1812 до 1731, а кількість місць у них зменшилась на 5,4 тис. (2,8 відсотка).
Окрім того, досі не сформований Державний реєстр дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, до якого станом на 18 травня поточного року внесено лише 77,1 відсотків від кількості позаміських закладів оздоровлення та відпочинку.
Також, не затверджені державні програми розвитку дитячих центрів «Артек» і «Молода гвардія», чим порушуються вимоги закону про їхню державну підтримку й особливості функціонування. Зокрема, у 2012 році для оздоровлення дітей в МДЦ «Артек» Мінсоцполітики закупило лише 68,7 відсотків путівок (замість 90 відсотків визначених законодавчо). Причина криється в розбіжностях між потребою в коштах (112,2 млн грн) і затвердженими на цю мету бюджетними асигнуваннями (68,9 млн грн).
«Більше того - на сьогодні, усупереч вимогам Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей», Державна цільова соціальна програма оздоровлення та відпочинку дітей також не затверджена», - підсумовується у звіті Рахункової палати.

Рахункова палата, аудит