Завершив роботу VIII Міжнародний пленер Національного студентського союзу

Новини освіти в Україні

Близько ста представників студентських самоврядних організацій України, Федеративної Республіки Німеччина та Польщі з 22 до 29 серпня 2013 року зібралися в навчально-оздоровчому таборі Національного університету «Львівська політехніка» на березі Чорного моря у с. Коблеве, де взяли участь у VIII Міжнародному пленері з питань студентського самоврядування, фізичної культури та соціального захисту студентської молоді України.
Протягом семи днів на заході, який за підтримки Міністерства освіти і науки України спільно організували Всеукраїнська молодіжна організація «Національний студентський союз», Львівське обласне відділення Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України та колегія студентів і аспірантів Національного університету «Львівська політехніка», студентські активісти двох країн не лише плідно навчалися під час цілого ряду семінарів та тренінгів, але й оздоровлювалася.
Головною метою VIIІ Міжнародного пленеру органів студентського самоврядування — поєднати відпочинок та оздоровлення студентських лідерів України із навчанням та обміном досвідом стосовно реальних механізмів і засобів відстоювання прав та інтересів студентської громади.
Учасники відвідали семінари з проектного менеджменту та мали змогу реалізувати здобуті знання на практиці, ознайомлюватися з інноваціями в системі освіти України й особливостями співпраці студентського самоврядування та молодіжних громадських організацій із владними структурами.
Як наголосив голова наглядової ради Національного студентського союзу Анатолій Ігнатович, цьогорічний пленер традиційно мав декілька складових. Основною була освітньо-просвітницька частина у формі тренінгів, семінарів та круглого столу. Забезпечили молоді й дозвілля (рекреаційно-розважальна частина). На тематичних вечірках, флешмобах та квестах молоді активісти мали змогу краще знайомитися у неформальній обстановці.
Минулі роки такі семінари були спрямовані більше на правозахисну діяльність, а цьогоріч пленер присвятили поглибленню знань молодих лідерів у проектній діяльності. Зокрема, учасникам пленеру розповіли про принципи організації та проведення масштабних заходів, специфіку співпраці з органами влади в реалізації проектів, роботу з засобами масової інформації та формування команди при проведенні заходів, тощо. Для практичного закріплення теоретичних навичок протягом усього пленеру студенти працювали в групах, розробляючи та реалізовуючи різнопланові проекти. Одним із найцікавіших з них був Коблевський кінофестиваль студентських фільмів для якого молодь зняла чотири короткометражні фільми різного спрямування, зокрема соціального характеру.
Окрему увагу учасники заходу приділили святкуванню 22-річниці Незалежності України. До свята молодь підготувала декілька акцій. Святкова фотосесія у вишиванках, гра у волейбол, квест, вечорниці в українському стилі, КВН від студентської збірної Львівської політехніки тощо.
Під час офіційного закриття VIIІ Міжнародного пленеру органів студентського самоврядування студенти отримали сертифікати учасників та домовились про подальшу співпрацю у новому навчальному році.

VIII Міжнародний пленер Національного студентського союзу