Дмитро Табачник заявив, що присутність університетів у рейтингах свідчить про авторитет освіти

Новини освіти в Україні

Дмитро Табачник прокоментував результати міжнародного рейтингу QS World University Rankings, що отримані вітчизняними вищими навчальними закладами. Як відомо, до щорічного рейтингу найкращих вищих навчальних закладів світу в 2013 році включено чотири українські навчальні заклади.
"Хотів би привітати професорів вищих навчальних закладів з тим, що чотири університети України вперше у такій кількості увірвалися в один із відомих та об’єктивних рейтингів", - сказав міністр освіти в ефірі "Шустер LIVE".
Він зазначив, що не вперше українські ВНЗ потрапляють до світових рейтингів, оскільки Київський національний університет ім. Шевченка минулого року вже був представлений у рейтингу.
"Якщо говорити про цей рейтинг, то він був започаткований майже 10 років тому разом із журналом "Times Higher Education". Потім ця компанія почала робити рейтинг самостійно разом із нідерландським видавництвом "Elsevier" - одним із найбільших у Європі видавців наукової медичної та технічної літератури. Цьому видавництву майже 450 років", - повідомив Табачник.
За словами міністра, рейтинг QS цікавий тим, що він не подає фінансових показників університету абсолютно вирішальними. Рейтинг враховує цитування, навчання іноземних студентів, присутність іноземних викладачів та ін.
"І це на мою думку дуже важливо, тому що немає абсолютного примату: в кого найбільший бюджет – у того найбільший рейтинг і більше оцінюється якість", - сказав міністр.
Він повідомив, що загалом у створенні цього рейтингу брало участь 90 тисяч експертів, які моніторили та робили аудит усіх університетів і визначили 800 найкращих.
Також міністр розповів, що у світі існує досить багато різних рейтингів, що мають різну спрямованість.
"Був створений 10 років тому цікавий рейтинг, який робить Національна королівська науково-технічна рада Іспанії – Webometrics. Це унікальний певною мірою рейтинг, тому що він за допомогою пошукових систем Інтернет моніторить кількість публікацій, посилань на праці університету. Іспанська королівська рада моніторить 20 тисяч університетів. Це практично всі університети планети. У цьому рейтингу цього року присутні 14 українських університетів", - зазначив міністр.
Окрім того, він висловив переконання в тому, що українські університети і далі повинні продовжувати нарощувати свою присутність у різних рейтингах.
"Тому що це – оцінка об’єктивна. Це свідчить про авторитет української освіти", - наголосив міністр освіти і науки Дмитро Табачник.
Як відомо, за результатами рейтингу QS World University Rankings-2013, КНУ ім. Шевченка було вперше було включено до Топ-500 найкращих освітніх закладів світу. Зокрема, університет отримав місце у категорії 441-500. Минулого року КНУ Шевченка був включений до групи 501-550.
Покращив власні позиції в QS World University Rankings й Національний технічний університет "Київський політехнічний інститут", діяльність якого оцінена категорією 601-650. Також до QS World University Rankings-2013 увійшли Донецький національний університет та НТУ "Харківський політехнічний інститут", який вперше включено до світового рейтингу. Ці навчальні заклади розташувалися у категорії 701+.

Дмитро Табачник