МОН готує до впровадження Національну рамку кваліфікацій

Новини освіти в Україні

У Міністерстві освіти і науки повідомили, що під головуванням першого заступника міністра освіти Євгена Суліми відбулася нарада з питань впровадження Національної рамки кваліфікацій.
У засіданні взяли участь представники Національної академії педагогічних наук, керівники вищих навчальних закладів, представники департаменту вищої освіти МОН.
Мета наради стало обговорення стану виконання плану заходів щодо впровадження Національної рамки кваліфікацій, затвердженого спільним наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України та Міністерства соціальної політики України.
Учасниками заходу підкреслено важливість запровадження Національної рамки кваліфікацій для подальшого реформування системи вищої освіти.
Так, у рамках роботи щодо перегляду Положення про освітньо-кваліфікаційні рівні (ступеневу освіту), робочою групою Міністерства розроблено Положення про кваліфікації вищої освіти, яким встановлюються вимоги до рівнів вищої освіти як складової державного стандарту вищої освіти.
Також обговорено інші питання розвитку вищої освіти в контексті її інтеграції до європейського простору вищої освіти. Зокрема, розглянуто питання визнання кваліфікацій, нормативно-правового забезпечення мобільності студентів та викладачів, забезпечення якості вищої освіти.

Міністерство освіти і науки України